Otse põhisisu juurde

Informaatika kohustuslikuks?

Poolt:

1. siis on kindel, et kõik õpilased oskavad kasutada digipädevusega nõutud õpitulemusi.

2. kui on kohustuslik, siis annab tundi õpetaja, kes valdab teemat (on läbinud koolituse).

3. raske on uues informaatika ainekavas nõutud õpitulemusi integreerida teistesse õpeainetesse. Ajaliselt.

 

Vastu: 

1. sest kui õpitakse ainult ühes tunnis kasutama näiteks Wordi ja seda teistes õppeainetes ei kasutata, siis läheb õpilastel see meelest. Õpitud digisokuse kinnistamine.

2. aitab tundi teha mitmekesisemaks.

3. Väga raske on leida kolmandat vastuargumenti, sest annan ise 5.klassis informaatikat ja näen igal aastal kui erinev tase on õpilastel, kes tulevad minu juurde alltpoolt. Näen suurt vaeva, et õpetada neile selgeks esitluse koostamine, Excelis diagrammide tegemine ja referaadi kirjutamine. 6.klassis ei ole informaatikat. Tuleb jälle 7.klassis. Ja siis teine informaatikaõpetaja küsib minu käest, et mida sa 5.teinud oled- lapsed ei mäleta midagi. Seoses distantsõppega tuli välja, et on vajadus juba esimeset klassist peale elementaarsete digioskuste järele. Praegu on seis selline, et kui laps on kodus haige, siis vanem tahab, et õpetaja liidaks ta veebi teel tundi. Aga kas laps oskab liituda iseseisvalt tunniga? Kui informaatika tundi ei ole tunniplaanis, siis sõltub õpilaste digisokuste arendamine täielikult õpetajast. Siit siis tuleb äkki nõrk argument, et kõik õpetajad peavad täiendama ennast digivallas.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2.klassi tegemised digivallas

Olen võtnud endale eesmärgiks arendada 2.klassi õpilaste digipädevusi vähemalt kord nädalas. Tunniplaanis 2.klassis informaatika tundi ei ole, seega kasutan erinevaid ainetunde. Siia postitan järjest meie  suuremaid töid. Koostasime 2.klassi õpilastega e-raamatu loomadest. Lõiming loodusõpetuse ja eesti keelega.  Lasin seekord igal lapsel ise looma valida, seetõttu korduvad mõned loomad. Iga õpilane koostas raamatus ühe lehekülje. Raamat on koostatud BookCreatoriga. Põhieesmärgiks oli digipädevuse arendamine.  Õpilased õppisid: otsima infot,  jälgima õpitud õigekirja reegleid,  kasutama Google translate´i, sisestama teksti, otsima YouTubest videot; lisama pilti ja manustama videot, salvestama heli.  Raamatut lugedes saab kuulata õpilaste peale loetud teksti.  E-raamat asub  siin Käisime eesti keele tunnis nutiklassis tutvumas Bee-Botidega. Harjutasime Bee-Boti abil lausete moodustamist, kordasime kaashäälikuühendit ja mitmuse tunnust. Programmeeri...