Poolt:
1. siis on kindel, et kõik õpilased oskavad kasutada digipädevusega nõutud õpitulemusi.
2. kui on kohustuslik, siis annab tundi õpetaja, kes valdab teemat (on läbinud koolituse).
3. raske on uues informaatika ainekavas nõutud õpitulemusi integreerida teistesse õpeainetesse. Ajaliselt.
Vastu:
1. sest kui õpitakse ainult ühes tunnis kasutama näiteks Wordi ja seda teistes õppeainetes ei kasutata, siis läheb õpilastel see meelest. Õpitud digisokuse kinnistamine.
2. aitab tundi teha mitmekesisemaks.
3. Väga raske on leida kolmandat vastuargumenti, sest annan ise 5.klassis informaatikat ja näen igal aastal kui erinev tase on õpilastel, kes tulevad minu juurde alltpoolt. Näen suurt vaeva, et õpetada neile selgeks esitluse koostamine, Excelis diagrammide tegemine ja referaadi kirjutamine. 6.klassis ei ole informaatikat. Tuleb jälle 7.klassis. Ja siis teine informaatikaõpetaja küsib minu käest, et mida sa 5.teinud oled- lapsed ei mäleta midagi. Seoses distantsõppega tuli välja, et on vajadus juba esimeset klassist peale elementaarsete digioskuste järele. Praegu on seis selline, et kui laps on kodus haige, siis vanem tahab, et õpetaja liidaks ta veebi teel tundi. Aga kas laps oskab liituda iseseisvalt tunniga? Kui informaatika tundi ei ole tunniplaanis, siis sõltub õpilaste digisokuste arendamine täielikult õpetajast. Siit siis tuleb äkki nõrk argument, et kõik õpetajad peavad täiendama ennast digivallas.
Kommentaarid
Postita kommentaar