Loeng oli minu jaoks huvitav, eriti läbilõige informaatika tundide ajaloost ning tutvustus kuidas õpetatakse informaatikat erinevates riikides.
Tundsin ennast ära, kui jutt oli sellest, et varasta erinevaid ideid ja tee nendest midagi uut. Just!!! Seda olengi teinud.
Küsimusi tekitas minus uues informaatika ainekavas plaanitav muudatud seoses loovtöödega mis plaanitakse asendada digiloovtööga.
Olen juhendanud löövtöid. Meie koolis on väljundiks alati mingi loov töö (klassiõhtu, õppematerjal, lillekast aeda, müts, sall, kott, kanuu, maal jne). Õpilane valmistab midagi enda kätega ja tutvustab seda komsjonile. Loovtöö koosneb ka kirjalikust osast, kus õpilane põhjendab ära miks valis selle toote ja kirjeldab selle toote valmimist ja
vajalikkust.
Digiloovtöö puhul peab valmima mingi digitöö? Võtame õpilastelt ära võimaluse luua enda kätega mingi ese, mis on talle vajalik. Tihti osalevad selle eseme loomise juures ka pereliikmed. Ese valmis isa või ema juhendamisel. Kvaliteetaeg, mille pere veedab koos.
Aga kuidas valmib digiloovtöö?
Ei saanud sellest aru.
Kommentaarid
Postita kommentaar