Otse põhisisu juurde

16.dets loengu tagasiside

 Teemaks oli raalmõtlemine ja töö andekatega. 

Raalmõtlemise õige defineerimine on päris raske. Esimest korda rääkis sellest  Seymour Papert, kuid sõnastas täpsemalt sesoes informaatika õpetamisega Jeanette Wing. 

Lihtsalt öeldes on raalmõtlemine elulise probleemi lahendamine algoritmide kaudu matemaatikas või  informaatikas. 

Kuidas seda koolides õpetajatele maha müüa?

Minu arvates tuleb see riiklikku õppekavasse otse igasse ainesse sisse kirjutada, siis hakatakse kasutama. Alustada tuleb ka noorte õpetajate koolitamisest ülikoolides, kus peaks raalmõtlemist õpetama. 

Seoses raalmõtlemisega tekkis mul üks küsimus: kas Goldbergi masina ehitamine on raalmõtlemine? 

Informaatika võistlused andekamatele: 






Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2.klassi tegemised digivallas

Olen võtnud endale eesmärgiks arendada 2.klassi õpilaste digipädevusi vähemalt kord nädalas. Tunniplaanis 2.klassis informaatika tundi ei ole, seega kasutan erinevaid ainetunde. Siia postitan järjest meie  suuremaid töid. Koostasime 2.klassi õpilastega e-raamatu loomadest. Lõiming loodusõpetuse ja eesti keelega.  Lasin seekord igal lapsel ise looma valida, seetõttu korduvad mõned loomad. Iga õpilane koostas raamatus ühe lehekülje. Raamat on koostatud BookCreatoriga. Põhieesmärgiks oli digipädevuse arendamine.  Õpilased õppisid: otsima infot,  jälgima õpitud õigekirja reegleid,  kasutama Google translate´i, sisestama teksti, otsima YouTubest videot; lisama pilti ja manustama videot, salvestama heli.  Raamatut lugedes saab kuulata õpilaste peale loetud teksti.  E-raamat asub  siin Käisime eesti keele tunnis nutiklassis tutvumas Bee-Botidega. Harjutasime Bee-Boti abil lausete moodustamist, kordasime kaashäälikuühendit ja mitmuse tunnust. Programmeeri...